CQ WW SSB 2022 Raw scores

/ 2 comments

W tym roku wstępne wyniki zawodów CQ WW SSB pojawiły bardzo szybko, bo juz po 24h od daty wysyłki logów do organizatora. Takie rozwiązanie zdecydowanie zachęca coraz więcej operatorów do udziału w tych największych zawodach krótkofalarskich na świecie. Według stanu na dzień tego wpisu przesłano ponad 8800 logów, co przekłada się na taką liczbę uczestników w zawodach.

Ponieważ specyfika zawodów i ich sponsorów jest tak że końcowe wyniki będą dopiero w kwietniu 2023 po publikacji w magazynie CQ to pozwolę sobie już dziś na bazie wstępnych wyników opisać udział swój i kolegów z najbliższej okolicy.

W tym roku udało mi się namówić Leszka SP9GOJ (HF9E) do udziału w zawodach. Oboje startowaliśmy w tej samej kategorii SOAB LP (Single Operator All Band Low Power) która wymaga maksymalnego poświęcenia czasu aby uzyskać dobry wynik. Spędziliśmy razem bardzo podobną ilość czasu w zawodach tj. około 41 godzin z 48 możliwych. Jako że nie startował on nigdy wcześniej w zawodach krótkofalarskich można śmiało napisać że uzyskał bardzo dobry wynik jakim jest 191 tyś punktów za 460 qso. Należy dodać że nie posiada on anteny na 160m i pracował tylko na verticalu GP5OS oraz EFHW Gratulacje !

Ja w tym roku wystartowałem pod skróconym znakiem (HF9F) który bardzo dobrze się sprawdza w zawodach. Propagacja na dolnych pasmach według mnie nie dopisała. 160m oraz 80m jeszcze pod względem łączności nie było złe, choć chyba troszkę mniej stacji spoza kontynentu udało się usłyszeć. Pasmo 40m u mnie być może też przez kłopoty antenowe wypadło bardzo słabo, choć zdarzały się perełki typu Japonia. Wyższe pasma za to w mojej ocenie chodziły bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje myślę w szczególności pasmo 10m które miało bardzo dobre otwarcie w rano na wschód (Japonia, Chiny, Indonezja) i super otwarcie popołudniem na Amerykę Północną oraz Południową. Kto trafił w odpowiednim momencie to zrobił bardzo dużo stacji za 3pkt. 20m oraz 15m miały też bardzo dobre otwarcia w zasadzie przez większość dnia.

Oczywiście u każdego odczucia mogą być inne bo każdy posiada inny zestaw anten w inne lokalizacji i poświęca mniej lub więcej czasu na łączności. Ja założyłem w tym roku po rocznej przerwie w udziale w tych zawodach że chcę poświęcić więcej czasu na same zawody. Celem było 43 godziny których nie udało się osiągnąć, ma to głownie u mnie związek ze słabymi warunkami w sobotni późny wieczór na 40m. W poprzedni mój udział był na poziomie 30 kilku godzin więc jestem bardziej niż zadowolony z czasu, co przełożyło się oczywiście na wynik punktowy który znacznie się zwiększył. Udało się zrobić 906 qso co przełożyło się na 453 tyś punktów. Jestem bardzo zadowolony choć nadal dużo rzeczy można i trzeba poprawić. Dodam że posiadam tylko anteny własnego wykonania jak Spiderbeam, delta na 80m, dipole na 160m i 40m bez żadnych kratownic i farm antenowych. Także serdecznie zapraszam kolegów z okolic do udziału w zawodach bo warto ! Poniżej tabela z kategorii SOAL LP z SP.

Oprócz HF9F i HF9E wśród naszych najbliższych kolegów z okolicy należy odnotować udział Mieczysława SP9EML w kategorii 15m Assisted HP którego nawet parę razy udał się usłyszeć jak stał na CQ. Janek SQ9DXT startował w 15m HP i również udało się zamienić dwa słowa w trakcie zawodów. Mam nadzieje że w następnych dużych zawodach uda się zmobilizować więcej kolegów z okolicy.

Myślę że na najbliższym spotkaniu w Liburni (17 Listopada) będzie o czym podyskutować !

Wszystkim kolegą startującym w zawodach gratuluje wyników !

Link do wstępnych wyników CQ WW SSB 2022 Raw scores

Błażej SQ9LPO

Share this Post

2 Comments

  1. Gratulacje dla obydwu kolegów. Jesteście mocną podporą Cieszyna i okolicy bliższej oraz dalszej!
    Bronek

  2. Bardzo udane zawody, również gratuluję autorowi za świetny wynik i do następnego. HF9E

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*