Klub Śląska Cieszyńskiego SP9SCI

Jesteśmy nieformalną grupa, sympatyków łączności amatorskich czyli krótko ujmując krótkofalowcami. Starsi, młodsi, mniej doświadczeni oraz bardziej ukierunkowani na wspaniałe hobby jakim jest krótkofalarstwo. Łączy nas pasja do wspólnego hobby oraz to że pochodzimy lub mieszkamy na terenie historycznym Śląska Cieszyńskiego, również po stronie Czeskiej. Spotykamy się razem w celu wymiany doświadczeń, poglądów, dyskusji technicznych ale także w celach współdziałania w grupie w różnego rodzaju wydarzeniach lokalnych ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych wydarzeń historycznych oraz kulturalnych. Nasze działania są ukierunkowane w celu szerzenia pamięci historycznej, poprzez krótkofalarstwo które daje nam szerokie możliwości zachowania pamięci o ważnych wydarzeniach z naszej historii.

Pragniemy również poprzez nasze działania propagować krótkofalarstwo na naszym lokalnym terenie wśród młodzieży i dorosłych jako hobby które wykracza poza dzisiejsze życie smartfonowo-internetowe i daje możliwości rozwoju intelektualnego oraz społecznego. Mamy nadzieję być “łącznikiem” który sprawi że krótkofalarstwem zainteresuje się nie jedna osoba która do tej pory nie miała styczności z tym hobby.

Nasza grupa jest nieformalna co oznacza pełną dobrowolność przynależności klubowej. Każdy zainteresowany może do nas dołączyć i dowiedzieć się wszystkiego co potrzebne aby zacząć tą wspaniałą zabawę. Również z wielką chęcią pokażemy zainteresowanym łączności analogowe, cyfrowe, satelitarne, o zasięgu krajowym, międzynarodowym i międzykontynentalnym. W naszym gronie nie sposób się nudzić !

Obecnie dzięki uprzejmości Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich korzystamy z “garnizonu” na ulicy Mała Łąka 3 w Cieszynie.

cdn….