Zaproszenie na Czantorię

/ 0 comments

Zapraszamy w imieniu własnym oraz współorganizatora – Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach na XXVII coroczne spotkanie krótkofalowców oraz sympatyków fal radiowych na górze Czantoria 995 m n.p.m. Ustroń w dniu 25 czerwca 2022 r.

W tym roku wprowadzamy drugą alternatywną trasę do schroniska „Koliba na Czantorii” (49.679392 18.794431).

Pierwsza tradycyjna:

         Dojazd samochodem, autobusem lub pociągiem do miejscowości Ustroń-Polana gdzie znajduje się dolna stacja wyciągu krzesełkowego. Planowany wyjazd wyciągiem na górę Polana Stokłosica około godz. 10:00, następnie przejście piechotą na szczyt góry Czantorii gdzie można podziwiać panoramę Beskidów z wieży widokowej. W dalszej kolejności przejście do schroniska „Koliba na Czantorii” (49.679392 18.794431).

Druga dla leniwych:

         Dojazd samochodem do Poniwca. Adres Poniwec ul. Akacjowa 107,

43-450 Ustroń, Szerokość geograficzna 49.6912913924436, Długość geograficzna 18.788219324766. Tam znajduje się dolna stacja wyciągu krzesełkowego na Małą Czantorie. Planowany wyjazd wyciągiem na górę około godz. 10:00, następnie przejście piechotą do schroniska „Koliba na Czantorii” (49.679392 18.794431).

         Organizatorzy zapewniają zarejestrowanym wcześniej uczestnikom wraz z osobami towarzyszącymi ciepłe i zimne napoje oraz kiełbaski na grilla oraz miłą atmosferę. Na miejscu istnieje możliwość zakupu posiłku, upieczenia kiełbasy, itp.

Zgłoszenia z podaniem liczby uczestników proszę przesłać na : sp9hty@interia.pl

Uwaga: w schronisku jest zasilanie sieciowe 220 V można podłączyć radio wystarczy kilka metrów przedłużacza i popracować zarówno z SPFF i OKFF.

         Późnym popołudniem powrót (dla odważnych na piechotę szlakiem turystycznym około 2 godz.) lub wyciągami krzesełkowym do Ustronia.

         Istnieje jeszcze mozliwość zarezerwowania pokoju w hotelu na dolnej stacji wyciągu w Poniwcu. Poniwiec Mała Czantoria

Organizatorzy:

                            Śląski Oddział Terenowy PZK w Katowicach,

                            Marek SP9HTY oraz Janek SQ9DXT.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*