Zawody Letnie im. SP6LB

/ 1 comments

Jak co roku w każdy pierwszy weekend sierpnia Stowarzyszenie Polski Klub UKF organizuję Zawody Letnie im. SP6LB na pasmach od 50Mhz wzwyż. To świetna okazja do wyjazdowej pracy z “górki” i przetestowania sprzętu i własnych możliwości.

W tym roku ja czyli Błażej SQ9LPO oraz wspierający mnie Bronisław SP9WZO postanowiliśmy kolejny raz wykorzystać zbocza Równicy w Ustroniu (około 750m n.p.m.) jako świetne miejsce do rozłożenia anten. W tygodniu poprzedzającym zawody udało mi się zbudować nowe anteny tj. 10el. 144Mhz oraz 2el. 50Mhz. Dodatkowo zabrałem też 6el. na 145 Mhz w polaryzacji pionowej (FM)

SP9WZO dodatkowo rozłożył dipol na 80m i 40m w celu przetestowania łączności KF z tej lokalizacji. Na 2m do dyspozycji miałem tylko Kenwooda TM255 i całe 40W z górki, na 50Mhz SP9WZO próbował sił z Kenwooda 480SAT.

Pracowaliśmy na “górce” tylko 5 godzin od niedzielnego poranka do około 11UTC. W tym czasie udało się zrobić 43 QSO na 2m. ODX w tym paśmie około 651km ze stacją E77P JN83PX wpadło też kilka +400km i +500km. Z tego wyniku jestem bardzo zadowolony! Niestety nie dopisało dla nas pasmo 50 Mhz ponieważ nie udało się przeprowadzić żadnej łączności. Być może już “magic band” się kończy powoli w tym sezonie, może godziny też nie były idealne dla tego pasma. Bronisław dorzucił za to kilkanaście łączności na pasmach KF.

Krótki niedzielny wyjazd dostarczył całą masę pozytywnych wrażeń ! Teraz pora na wnioski, przemyślenia, nowe pomysły ….i naprawę kabla mikrofonowego w TM255 który raz po raz płatał figle i przerywał nadawanie.

Podziękowania dla SP9WZO za spotkanie i pomoc w trakcie zawodów.

Do usłyszenia 73 Błażej SQ9LPO

foto : SP9WZO & SQ9LPO

Share this Post

1 Comment

  1. Potwierdzam powyższe. Dla mnie nowe doświadczenie. Błażej jest mocny w szybkim i dobrym wykonywaniu anten. Jest bardzo sprawnym operatorem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*