Mini spotkanie na Równicy.

/ 0 comments

16 maja zaplanowałem pierwszy mój wjazd (2021) na Równicę w celu prób nowych anten na 144 Mhz…

Niestety pogoda nie była przyjazna, więc nikogo nie powinno dziwić że byłem obecny tylko ja (SQ9LPO) oraz Bronisław SP9WZO. Skoro było nas dwóch to już jest mini spotkanie klubowe ;). Czuję że następnym razem będzie komplet miejsc zajętych :D. Ok to do rzeczy co się działo….

SP9WZO rozwiesił swój niezawodny dipol na 80m i aktywował po raz kolejny gminę Ustroń do programu PGA. Poszło mu to bardzo sprawnie ma duże doświadczenie w aktywacjach terenowych. Mnogość wołających stacji potwierdza że jest duże zainteresowanie aktywacjami terenowymi takimi jak PGA. Dzień wcześniej SP9WZO aktywował zamek w Strumieniu podczas corocznych Zawodów Zamkowych, ja zaś miałem okazję aktywować zamek Grodziec.

Ja zaplanowałem jak już wcześniej wspomniałem test nowych anten na 144 Mhz. Anteny homemade 8el. projektu DG7YBN wersja 25 Ohm, 2 sztuki sfazowane odcinkami przewodu koncentrycznego. Stacking vertical 3m. Wysokość jak na zdjęciu, SWR prawie tam gdzie powinien być. Udało się odebrać dalsze stacje 9A, YU, HG, OA, E74. Niestety dowołać się (40W) było ciężko, warunki ewidentnie nie dopisały dla tej lokalizacji, było duże QSB od zaniku stacji do S5 (55-57).

Warunki pogodowe zmusiły nas do spakowania się i opuszczenia “górki” po 12 LT

Czas na przemyślenia i upgrade projektu. Jeśli ktoś z poza klubowiczów 145.425 FM ma ochotę wziąć udział w takim spotkaniu do czego zachęcam to proszę o informację na email.

73 SQ9LPO

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*